Malaga

Gorący klimat, mnogość zabytków, egzotyczna przyroda oraz barwna historia Malagi, położonej na przepięknym hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol, na południu kraju co roku przyciągają rzesze turystów, którzy pragną spędzić błogi urlop w jednym z najpiękniejszych zakątków Europy. Kraina wiecznego słońca, bajkowych widoków i uśmiechniętych ludzi kusi swoją nietypową atmosferą.

Do Malagi oferowanych jest wiele połączeń lotniczych. Ok. 8 km na zachód od miasta usytuowane jest zaś międzynarodowe lotnisko Malaga.

Wśród podróżnych metropolia zyskała popularność m.in. dzięki wspaniałej, malowniczo wznoszącej się nad miastem fortecy la Alcazaba, powstałej ok. 1065 r. Obecnie w twierdzy mieści się muzeum archeologiczne.

Kolejnym symbolem miasta jest Castillo de Gibralfaro, wzniesiony w XIV stuleciu. Historia obiektu jest bardzo ciekawa. W przeszłości doszło tu do trwającego kilka miesięcy oblężenia mieszkańców przeciwko katolickiej królewskiej parze – Ferdynandowi oraz Izabeli.

Spędzając swój wymarzony urlop w słonecznej Maladze warto także zwiedzić słynne Muzeum Picasso, mieszczące się w pałacu Buenavista. Jest to jedna z największych atrakcji, którą chętnie odwiedzają nie tylko zagorzali miłośnicy sztuki. W muzeum można podziwiać najwspanialsze prace artysty, który urodził się właśnie w Maladze. Znaną osobą związaną z miastem jest także aktor Antonio Banderas. Osoby pasjonujące się kulturą powinny zawitać do teatru Cervantes, gdzie celebryta rozpoczął swoją przygodę ze sceną.

W andaluzyjskiej metropolii warto ponadto zwrócić uwagę na zabytki architektury sakralnej, m.in. na: kościół de Santiago, kościół San Juan Bautista, kościół Christo de la Salud oraz kościół de los Martires.

Po całym dniu zwiedzania chwilę spokoju i relaksu można odnaleźć w przepięknym, urzekającym swoim czarem Ogrodzie Alameda. Wypoczynek na łonie natury i harmonię z otaczającym światem zapewni również wizyta w historyczno-botanicznym ogrodzie Jardines de la Concepcion. Pełna uroku Malaga jest idealnym kierunkiem dla każdego, kto pragnie spędzić obfitujący w niezapomniane wrażenia urlop.